bielizna wyszczuplająca

Bielizna wyszczuplająca poprawia sylwetkę po ciąży, co korzystnie wpływa na samopoczucie i ogólną prezencję młodej mamy. Za pomocą bielizny korygującej można bardzo skutecznie spłaszczyć brzuch, wyszczuplić uda i talię, a także naturalnie unieść pośladki. Wielu lekarzy zaleca noszenie bielizny wyszczuplającej także kobietom po cięciu cesarskim, ponieważ bardzo dobrze podtrzymuje ona mięśnie.

Kiedy bielizna wyszczuplająca po cesarce?

Noszenie bielizny wyszczuplającej po cesarce jest jak najbardziej wskazane, jednak w każdym przypadku muszą zostać spełnione określone warunki. Przede wszystkim młoda mama musi być na to gotowa pod względem fizycznym, a bielizna powinna być dobrze dopasowana. Zbyt duży dyskomfort pochodzący z bolesnej rany może uniemożliwiać wygodne użytkowanie majtek, halki czy gorsetu. Na początku zalecane jest przede wszystkim używanie specjalnego pasa pooperacyjnego. Dopiero wraz z poprawą ogólnej kondycji można zacząć nosić bieliznę wyszczuplającą, a dokładny termin zależy od indywidualnego przypadku. Wiele matek zakłada bieliznę korygującą już po kilkunastu dniach od cesarki, jednak w niektórych przypadkach lepiej poczekać kilka tygodni. Wątpliwości skonsultować można z lekarzem prowadzącym.

Czym się różnią pasy pooperacyjne od bielizny wyszczuplającej?

Pasów pooperacyjnych nie powinno się mylić z bielizną wyszczuplającą, ponieważ spełniają one nieco inne funkcje. W przypadku zaplanowanego cesarskiego cięcia, warto jeszcze przed porodem zakupić pooperacyjny pas na brzuch. Znacznie ułatwia on funkcjonowanie po cesarce, a dodatkowo można go założyć już dwie, trzy doby po operacji. Pas powinien zakrywać brzuch, a zwłaszcza miejsce nacięcia. Nie utrudnia w żaden sposób gojenia rany, a może nawet przyspieszyć ten proces. Stabilizuje mięśnie i skórę w okolicy cięcia, zapobiega rozejściu się szwów oraz zmniejsza ryzyko występowania przepukliny pooperacyjnej. Również ruch jest w takim pasie mniej bolesny, co zwiększa pewność dobrego zabezpieczenia rany. Dobrym rozwiązaniem jest stopniowa, okresowa zmiana pasa pooperacyjnego na bieliznę korygującą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *