bielizna po porodzie

Ciąża i poród niewątpliwie zmieniają ciało kobiety. Towarzyszy im przybranie na wadze oraz utrata elastyczności skóry na brzuchu. Jak sobie z tym radzić? W okresie bezpośrednio po porodzie oraz podczas karmienia piersią niewskazane są diety odchudzające czy intensywne ćwiczenia, które pomogłyby zrzucić zbędne kilogramy. Nie jest to też odpowiedni moment na jakiekolwiek zabiegi kosmetologiczne czy medycyny estetycznej, które mogłyby wyszczuplić ciało oraz ujędrnić skórę. Co zatem robić? Idealnym rozwiązaniem jest bielizna wyszczuplająca.

Pas poporodowy – wady i zalety

Po porodzie panie skupiają się przede wszystkim na brzuchu, na którym pojawia się rozciągnięta skóra i nadmiar tkanki tłuszczowej. W celu tzw. „wchłonięcia brzuszka”, czyli uelastycznienia skóry oraz wzmocnienia mięśni brzucha często stosowany jest pas wyszczuplający. Ponadto pas wzmacnia osłabione porodem mięśnie grzbietu i pomaga utrzymać prawidłową, wyprostowaną masę ciała podczas karmienia malucha. Jest to rozwiązanie dobre zarówno dla mam rodzących siłami natury, jak i przez cesarskie cięcie. Jednak takie rozwiązanie ma kilka wad, z których najważniejszy jest brak komfortu – pas jest niekiedy zbyt sztywny, zbyt gruby i tym samym – niewygodny. Warto zastanowić się zatem nad profesjonalną bielizną korygującą.

Bielizna wyszczuplająca – co wybrać?

Bielizna wyszczuplająca to uszyta z cienkiego i bardzo elastycznego materiału bielizna, która w doskonały sposób modeluje ciało. Całe ciało – nie tylko brzuch, jak ma to miejsce w przypadku pasa poporodowego. Można zatem wyszczuplić uda i brzuch, wymodelować pośladki podnosząc je lekko ku górze. Bielizna wyszczuplająca jest niewidoczna pod ubraniem i w kilka chwil dodaje pewności siebie. Pozbyć się w kilka sekund odstającego brzuszka i móc ubrać bez skrepowania piękną. lekką sukienkę – bezcenne.

Kiedy bielizna wyszczuplajaca po porodzie sprawdzi się najlepiej? Gdy wygoi się rana po cesarskim cięciu lub zaraz po porodzie siłami natury. Do wyboru są matki wyszczuplające z wysokim pasem, gorsety, pasy, body, halki, majtki z nogawkami czy halki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *